A hibátlan autókért felel a Suzuki pörgős női művezetője

Milyen ismereteket, tapasztalatokat gyűjtöttél az elmúlt 15 év alatt?

Amióta a Magyar Suzukinál dolgozom, minőségellenőrzéssel foglalkozom. Ez idő alatt számos területre, alfeladatba és folyamatba pillanthattam be, és ahogy egyre magasabb pozíciókba kerültem, egyre több mindent láttam és tapasztaltam. Úgy vélem, a hosszú évek alatt megszerzett és elsajátított specifikus tudás és tapasztalat az, ami miatt végül rám esett a választás a Suzuki művezetője poszt betöltése kapcsán. Tisztán emlékszem, mit mondott akkor nekem a vezetőm: úgy érzi, most állok készen arra, hogy betöltsem ezt a pozíciót és ellássam a vele járó feladatokat.

Mint női művezető, milyen feladatokat látsz el a munkád során?

Ha a lehető legegyszerűbben szeretném összegezni, akkor úgy mondanám, hogy egy bizonyos szerelési állapotot ellenőrzünk. A gyártószalag mellett, melyen az összeszerelés folyik, több helyen is dolgoznak ellenőrök. Minden ellenőr az adott szerelési állapot megfelelőségét vizsgálja és figyeli. Ahogy halad a szalagon a folyamat, szépen lassan felépül az autó, mely aztán késztermék formájában eljut tőlünk (az in process minőségellenőrzéstől) a késztermékellenőrzésig. Nekem az egész összeszerelőüzemben, a szalag minden folyamatánál vannak munkatársaim. A nap nagy részében jobbra–balra megyek, besegítek, kérdésekre válaszolok, figyelek, ellenőrzök. Összességében rendkívül mozgalmasak a napjaim, nálunk nem lehet unatkozni!

A legfontosabb feladatunk és felelősségünk, hogy az általunk felügyelt szalagrészről és az ellenőrzött szerelési fázisokról ne engedjünk tovább semmilyen hibát a következő szerelési állomásra – vagyis a késztermékellenőrzésre. Nekünk úgy kell tekintenünk az adott összeszerelési fázisban levő autóra, mintha már maga a vásárló szemlélné a terméket. Az esetlegesen felmerülő hibák felismerése, a megfelelő ponton történő megállítása és javítása a legfontosabb feladatunk.

Suzuki művezetője Vargar Viktória
“A felelősség súlya és a felelősségtudat így a mi csoportunkban igencsak nagy – ezt pedig meg kell tanulni kezelni.”

Miben fejlődtél a Suzukinál töltött évek alatt?

Ha az ember csapatot irányít és felelősséggel tartozik a beosztottjai iránt, akkor egy személyben számos szerepet kell tudnia betölteni. Számomra ennek elsajátítása kihívás volt és nem kis időbe telt, míg belerázódtam. Vezetőnek lenni rendkívül összetett feladat. Egy személyben vagyok főnök, csapattárs, segítő kéz, sőt, pszichológus is! Néha olyan érzés, mintha 47 gyerek fölött anyáskodnék – természetesen segítek, ahol tudok. Igyekszem objektíven szemlélni a helyzeteket és a felmerülő nehézségeket, és megoldást találni minden problémára. Ha valakinek beteg gyermekét kell ápolnia, igyekszem átszervezni a beosztást. Az objektivitás mellett viszont nagyon fontos szerintem az is, hogy emberként tudjuk viszonyulni egymáshoz és felismerjük, kinek mire – milyen támogatásra, motivációra, segítségre, tanácsra – van éppen szüksége.

Mit gondolsz, mi a legnagyobb kihívás abban, hogy a Suzuki művezetője vagy?

Az egyik legnagyobb kihívás, amit meg kellett tanulnom, a már említett felelősségvállalás volt, ami nálunk a minőségellenőrzésen rendkívül fontos. Mindehhez érdemes tudni, hogy az autó úgynevezett sorközi lapokkal kerül gyártásba, ami a kollégák nevével ellátva, aláírásával igazolva halad át a különböző ellenőrzési pontokon, és ezek a dokumentumok évekre visszamenőleg vannak elraktározva. A felelősség súlya és a felelősségtudat így a mi csoportunkban igencsak nagy, ezt pedig meg kell tanulni kezelni.

A másik szempont, mely kihívást jelentett számomra, az a nehéz vagy stresszes helyzetek megfelelő, nyugodt kezelése. Alapvetően rendkívül temperamentumos vagyok, lobbanékony a természetem, amit azonban fontos, hogy kezeljek és kordában tartsak a munka során. Ebben hatalmas segítség volt egy, a Magyar Suzuki által szervezett önismereti tréning, melynek során lehetőségünk volt gyakorlatot és tapasztalatot szerezni bizonyos feszültséget kiváltó helyzetek vagy konfliktusok kezelésében, megoldásában. Ezen a tréningen nagyon sokat tanultam, segítségével ma már sokkal könnyedebben veszem az akadályokat és nehézségeket, egyszerűbb megőriznem a hidegvéremet és türelmesen, nyugodtan megoldani a felmerülő problémákat.

A következő oldalon megtudhatod, hogyan viszonyulnak a férfi kollégák Viktóriához.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
1
2
3