rák elleni vakcina
(fotó: pixabay/fenandozhiminaicela)

Történelmi pillanatot írt a BioNTech, a többek között vakcinagyártással is foglalkozó cég. A mai napon ugyanis egy melanómás beteg megkapta a jelenleg kísérleti fázisban lévő rák elleni vakcina adagot. Ha a kutatás sikerrel jár, akkor az a jövőre tekintve hatalmas változásokat eredményez.

Beadták az első rák elleni vakcina adagot

Ha sikerrel jár a projekt, akkor a mai napon bizony történelmet írt a BioNTech. A gyártó ugyanis kutatásának abba a fázisába érkezett, amikor már tesztalanyokon is követheti a rák elleni vakcina hatásait. A Blikk által is megírt információ alapján az ellenanyagot egy Libtayo nevű monoklonális antitest gyógyszerrel keverték. Ezt korábban az pikkelysömör kezelésére használták.

A gyógyszergyártócég egyik alapítója szerint már a koronavírus kapcsán is sikerült bizonyítani, hogy az mRNS-vakcinák milyen hatékonyan képesek működni. A mostani kísérletben pedig azt szeretnénk megmutatni, hogy az immunrendszer segítségével a vakcina nem csupán a fertőző betegségeket képes legyőzni, hanem akár a daganatos megbetegedéseket is. Hiszen a rák továbbra is az egyik legsúlyosabb problémát jelenti szerte a világban.

vakcina
Történelmi pillanatot írhatnak a BioNtech kutatói (fotó: pixabay)

A kutatási jelenlegi fázisában összesen 120 önkéntes vesz részt, akik közül mindannyian megkapják a vakcinát. A kutatók arra szeretnék megtudni a választ hogy a két felhasznált anyag mennyire biztonságos, valamint milyen hatásokat válthat ki a páciensekből. A kutatást már több uniós ország is engedélyezte. Többek között Lengyelország, Németország és Spanyolország is.

További aktuális híreinket itt olvashatod: 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •