uffizi pitti palota kiállítás
Csábító szandálok, bőrcipők és a gladiátorok lábbelijei is láthatóak a tárlaton
Az ókori rómaiak és a hollywoodi sztárok cipőit tekinthetjük meg április 19-ig a firenzei Pitti Palota új, Az istenek lábánál című tárlatán. A kiállítás egyik célja, hogy bemutassa az emberi kreativitást és szépérzéket, továbbá, hogy feltárja azokat a szerepeket is, amelyeket a lábbeli játszott az ókortól napjainkig.

uffizi pitti palota kiállítás szoborA Pitti Palota a Louvre-tól is kölcsönzött

Több mint 80 cipőt vonultatnak fel, néhányat ezek közül világhírű múzeumoktól, például a Louvre-tól kölcsönöztek. A csúcspontot természetesen az eredeti régészeti leletek képviselik. De láthatjuk a hajdani divatot festményeken, domborműveken és vázákon ábrázolva is. Kivételes az észak-angliai, hajdanán Vindolanda nevet viselő római erődben talált lelet. A Pitti Palota kiállítása felsorakoztatja egyebek között a római katonák által viselt harci „caligaet”, a görög hetérák csábító szandálját, amelyet csak ők hordhattak, valamint a római arisztokrácia kifinomult stílusú és kivitelű bőrcipőit.cipokiállítás

A sztárok cipői és a high fashion is ott van a tárlaton

Élénk érdeklődésre tarthatnak számot azok a lábbelik is, amelyeket a római kori maradványok alapján gyártottak le a filmgyárak jelmezműhelyeiben. A vitrinekben a legnépszerűbb hollywoodi csillagok számára készített műremekek is láthatók. Köztük Liz Tayloré az Antonius és Cleopatrából, valamint Charlton Heston gladiátorszandálja, amiben a szintén Oscar-díjas Ben Hurban harcolt.firenze kiallitas
Az elmúlt évtizedek nagy sikerű római kori kosztümös filmjei ugyancsak képviseltetik magukat. Megtekinthető Russell Crowe harci lábbelije a Gladiátorból és Colin Farrellé a Nagy Sándor című, szintén nagy sikerű alkotásból. A XXI. század cipői sem hiányoznak: a mai designt a high fashion márkái képviselik, köztük a Genny, Céline, Richard Tyler, Renè Caovilla és Donna Karan által tervezett kortárs remekek.
Firenzétől pár óra autóútra van Velence, ide is érdemes ellátogatni, ugyanis felújították a Királyi kerteket. A 19. századi komplexum teljes botanikai, tájképi és építészeti felújításon esett át, és ismét nyitva áll.

Forrás: Turizmus.com

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •