A nem, az iskolázottság és a lakókörnyezet is befolyásolja a koronavírus elleni oltakozási hajlandóságot, derült ki egy hazai kutatásból. Az idén májusban készült, 78 ezer fős, reprezentatív kutatás azt mutatta, a nők esetében magasabb az oltási kedv, mint a férfiaknál. A megkérdezett nők 70,7 százaléka, a férfiak 66 százaléka válaszolt igennel. Olvass tovább a részletekért. Ez is érdekelhet: Ausztria szigorít, az oltatlanoknak már nem lesz elég a negatív teszt
Nagy különbséget mértek a felsőfokú és az alapfokú végzettséggel rendelkező emberek között is. A diplomások több mint 86 százaléka, míg a legfeljebb általános iskolát végzettek 55,5 százaléka nyilatkozta azt, hogy igényli az oltást.
Az oltási hajlandóság a megyei jogú városokban volt a legmagasabb, a megkérdezettek 77,7 százaléka igényelt volna oltást. Ebben az összehasonlításban Budapest a második helyen végzett háromnegyedes aránnyal, a kisebb városokban kétharmadnyian oltakoztak volna idén tavasszal. A községekben volt a legkisebb az oltakozási kedv, mindössze 62,5 százalék.
A felmérés azt is megmutatta, hogy a járvány második hullámában jelentősen megemelkedett az oltási hajlandóság. Tavaly novemberben még csak a megkérdezett emberek 17,2 százaléka válaszolt igennel arra a kérdésre, hogy be szeretné-e oltatni magát, májusban viszont már a megkérdezettek 68,4 százaléka mondott igent.
Az alábbi cikkek is érdekelhetnek:
Forrás: MTI
Ez nem lesz egyszerű igen vagy nem Vannak autók, amelyekről viszonylag könnyű eldönteni, hogy tetszenek-e.…
Az autópályán szinte minden a kiszámíthatóságról szól: mindenki ugyanabba az irányba halad, a sávok kijelölik…
A reggeli kávé sokak számára nagyjából olyan fontos, mint maga az ébredés. Egy korty, aztán…
A Honda tovább erősíti a CR-V, ZR-V és HR-V modellek vonzerejét egy sor átgondolt fejlesztéssel,…
Elsőre meglehetősen furcsán hangzik, de ugyanaz a 35 mérföld/órás, vagyis nagyjából 56 km/órás baleset eltérő…
Az új Mercedes‑AMG GT 53 4‑ajtós Coupéval a Mercedes‑AMG tovább bővíti a nemrég bemutatott GT…