Kezdőlap Style&Trend Program Ikarus busz kiállítás nyílt Székesfehérváron

Ikarus busz kiállítás nyílt Székesfehérváron

Többek között tervrajzok, modellek és fényképek mutatják be a legendás márka múltját; fotó: Közlekedési Múzeum

Buszrajongó gyerekek, old timer fanatikus felnőttek, figyelem! Megnyílt az Ikarus busz kiállítás a székesfehérvári Szent István Király Múzeumban, ahol a legendás márka történetével ismerkedhetünk meg. A kiállítás megnyitójára valódi Ikarus-konvoj érkezett a budapesti Hősök teréről.

Nosztalgiabuszokból álló konvoj indult a Hősök teréről; fotó: Közlekedési Múzeum

Ikarus busz kiállítás: legendák és nosztalgia

Az intézmény, valamint a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum összefogásában megvalósult kiállítás a legendás Ikarusok, illetve a székesfehérvári Általános Mechanikai Gépgyár történetét mutatja be. A legendás Ikarus buszok több mint fél évszázadon keresztül feltartóztathatatlanul hódítottak nem csak itthon, de szerte a világban is. 50 év alatt 300 ezer autóbusz gördült ki a székesfehérvári Általános Mechanikai Gépgyár kapuján. A fehérvári Ikarus busz kiállítás a busz történetét, jellegzetes típusait mutatja be.

A kiállításban számos tervező gördülő legendáit láthatjuk; fotó: Közlekedési Múzeum

Több, mint egy gyárlátogatás

A tárlaton mindezek mellett megismerhetjük a busztervezés folyamatát, a tömegtermelés elindításának nehézségeit, a brigádmozgalmak munkáját. Sőt, a székesfehérvári gyár napjainkban végzett tevékenységébe is bepillanthatunk. Az Ikarus busz kiállítás bemutatja a hazai autóbuszgyártás mérföldköveit, a főbb típusok jellegzetességeit, emellett láthatunk tervrajzokat, modelleket és fényképeket. A világhírű márka örökségének a gondozása a Közlekedési Múzeum kiemelt missziója, a mostani időszaki tárlat után hamarosan állandó kiállítás keretein belül is bemutatják a buszok történetét.

Az Ikarus buszok szerepe a magyar közlekedésben máig meghatározó; fotó: Közlekedési Múzeum

A Közlekedési Múzeum és a Szent István Király Múzeum időszaki kiállítása 2019. július 21-ig látogatható a székesfehérvári Szent István Király Múzeumban.