halász judit
(Fotó: UNICEF)

Halász Judit nevének hallatán gyerek, felnőtt szeme egyaránt felcsillan. Generációk nőttek fel gyermekdalain, amelyek hallatán valószínűleg sokunkban élednek fel kiskori emlékek. Az Így lettem című podcast és videósorozatában Mészáros Antónia, az UNICEF Magyarország ügyvezető igazgatója sztárokkal, tudósokkal, elismert szakemberekkel és közéleti személyiségekkel beszélget arról, hogy milyen korai élmények, körülmények, kapcsolatok vagy akár traumák formálták a személyiségüket. A műsor legújabb adásában Halász Judit mesél gyerekkoráról és a régi karácsonyokról. Tipp: Nyári Dia: Édesapámmal kicsekkoltunk egymás életéből

Halász Judit a háborúban született mégis gyönyörű gyerekkora volt

A színművésznő mosolyogva idézi fel kiskori emlékeit, pedig a háború alatt született. Apját Judit születése miatt ugyan két hétre hazaengedték a Don-kanyarból, de a család férfitagjai mind a harctéren voltak. „A háborúban születtem és őrületes szegénységet éltünk akkor meg, mégis gyönyörű gyerekkorom volt, mert a családom úgy vett engem körül, hogy rengeteg szeretetet kaptam.”

A beszélgetésből kiderül az is, hogy szlovák nagymamájától nemcsak a világ legfinomabb sztrapacskájának receptjét tanulta meg, hanem azt is, hogy a történeteknek milyen erejük van. „Azóta tudom, hogy azok a legjobb mesék a világon, amit az ember saját maga, fejből mesél az unokájának vagy a gyerekének. A nagymamám olyan meséket mondott, hogy azt hittem, leesem az ágyról a nevetéstől minden este.”

Halász Judit a gyerekkori karácsonyokat is megidézi: „Karácsonyfa volt, gyertyák égtek rajta és még a háború előttről maradt díszek. Anyukám főzött valamit, amit éppen lehetett kapni, a nagynéném pedig csengetett és szóltak, hogy megjött a Jézuska. Ajándék már nem nagyon volt. Amikor először kaptam ajándékot, arra nagyon emlékszem. Egy babakocsit kaptam. De nem igazán az ajándék volt a lényeg, hanem az együttlét, a béke.”

Az Így lettem első vendégei Orvos-Tóth Noémi klinikai szakpszichológus, Istenes Bence televíziós műsorvezető, Palya Bea énekes-dalszerző és Halász Judit színésznő. A velük készült beszélgetések már meghallgathatók a Spotify-on, megnézhetők az UNICEF Magyarország YouTube-csatornáján és a műsor hivatalos oldalán.

Az alábbi cikkek is érdekelhetnek:

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •