Nem mindennapi jelenetek játszódtak le hajnalban Floridában, ahol nagyjából száz autós úgy döntött, hogy az Interstate 75 egyik szakasza lesz az éjszakai driftpályájuk. A résztvevők egyszerűen megálltak az autópálya észak felé tartó oldalán, teljesen elzárták azt a forgalom elől, majd gumifüsttel és látványos csúszkálással szórakoztatták egymást.
A spontánnak aligha nevezhető rendezvény miatt természetesen gyorsan kialakult a torlódás, miközben az úton a közlekedés helyett jó ideig inkább a drift és a gumifüst kapta a főszerepet.
A rendőrség szerint az illegális autós találkozó körülbelül hajnali fél kettőkor zajlott. Többen a telefonjukkal élőben közvetítették az eseményeket, ami a hatóságok számára végül inkább segítségnek bizonyult, mintsem problémának.
A nyilvános felvételek alapján ugyanis nem volt különösebben nehéz beazonosítani, hol zajlik az autópályás show. A rendőrök rövid időn belül megérkeztek a helyszínre, és megkezdték a tömeg feloszlatását.
Amint megjelentek a rendőrök, az addig békésen gumit égető autósok hirtelen sokkal sürgősebbnek érezték a távozást. A résztvevők visszaültek autóikba, majd több irányba szétszéledve megpróbáltak elmenekülni a helyszínről. A hatóságoknak ennek ellenére több embert is sikerült elfogniuk, az eset pedig ezzel még korántsem ért véget.
A történet legmerészebb szereplője egy feltűnő, rikító sárga BMW M3 vezetője lett. A sofőr nem a megállás mellett döntött, hanem menekülőre fogta, a rendőrök pedig több kilométeren keresztül követték.
Az üldözés során a BMW sebessége egyes szakaszokon elérte a 225 km/h-t is. A menekülés később a városi utakra terelődött, ahol a sofőr egy piros lámpán is áthajtott. Úgy tűnik azonban, hogy végül az autó utasai győzték meg arról, hogy talán mégsem ez lesz élete legjobb ötlete.
A BMW egy parkolóban állt meg, ahol a 25 éves sofőr kiszállt az autóból és feladta magát. Vele együtt a járműben utazó három embert is előállították: a 24 éves első utast, valamint a hátsó ülésen helyet foglaló két, 18 éves lányt.
A négy érintettet őrizetbe vették, majd börtönbe kerültek.
A hatóságok vizsgálata ezzel nem zárult le. A rendőrség továbbra is próbálja összerakni, pontosan kik vettek részt az autópálya lezárásában és az illegális driftelésben.
Ebben a helyszínen készült kamerafelvételek, valamint a közösségi médiában közzétett élő videók is fontos szerepet játszhatnak. Ezek segítségével további résztvevőket is azonosíthatnak, így könnyen lehet, hogy a mostani letartóztatások csak az ügy első fejezetét jelentik.
Egy dolog mindenesetre biztos: ami az érintetteknek hajnalban látványos driftshow-nak tűnt, abból néhány percen belül rendőrségi üldözés, 225 km/h-s menekülés és több letartóztatás lett.
A dízel, amit még nem kell temetni Bevallom, amikor manapság egy új dízel BMW kulcsát…
Aki repülővel utazik, annak az indulás előtti utolsó méterek sokszor legalább olyan fontosak, mint maga…
A Škoda bemutatta történetének egyik legfontosabb elektromos modelljét: a Peaq a márka új, hétüléses elektromos…
A Mercedes-Benz Hungária új vásárlásösztönző kampányt indított Prémium Bónusz néven, amelynek keretében a lakossági ügyfelek…
Vannak autók, amelyeknél már az első pillanatban tudod, hogy valami különleges következik. Az Audi Q6…
Kevés filmes autó vált akkora ikonná, mint Paul Walker Toyota Suprája a Halálos iramban filmsorozatból.…