edzes okostevevel
Ha okostelevíziónk van, bármilyen fitness appot nagyképernyős változatban láthatunk viszont; fotó: Freepik

A sport fizikai és mentális egészségünkre is jó hatással van, ezért nem véletlen, hogy az elmúlt hetekben sokaknak hiányoznak az edzőtermek, az uszodák vagy csak egyszerűen a csoportos órák hangulata. A mozgás élményéről azonban otthonunkban sem kell lemondanunk, sőt fontos, hogy az otthon töltött idő alatt maradjon rendszeres a mozgás. Számos online edzésprogram között válogathatunk, melyekkel a képernyők előtt is aktívak maradhatunk. Ebben ráadásul egy olyan eszköz is a segítségünkre lehet, amit egyébként jellemzően az esti kikapcsolódáshoz használunk. Nézzük, milyen egy edzés okostévével, vagyis, hogyan segíthet az okostelevízió abban, hogy otthonunkban is lendületben maradjunk.

Heti 150 perc mozgás

A fizikai aktivitás és a relaxációs technikák kiváló módot jelentenek kiegyensúlyozottságunk és egészségünk megőrzésére, hiszen csökkentik a vérnyomást és számos betegség kialakulásának az esélyét. Ráadásul éberen tartják agyműködésünket és javítják a hangulatunkat is. A WHO ajánlása szerint heti legalább 150 perc közepes intenzitású mozgásra, 75 perc intenzív fizikai aktivitásra vagy a kettő kombinációjára lenne szükségünk.

edzes otthon
A WHO ajánlása otthonainkban, kis helyen és eszközök nélkül is könnyedén megvalósítható; fotó: Freepik/Racool_studio

Edzés okostévével: jobban látjuk és halljuk a gyakorlatokat

A tévé általában központi helyet kap a lakásban, és jellemzően pont a készülék előtt van a legnagyobb üres tér is. Ha próbáltunk már laptopon vagy mobiltelefonon lekövetni egy edzést, tapasztalhattuk, hogy nem túl kényelmes jobbra-balra rakosgatni a készüléket vagy egy kis képernyőről ellesni a gyakorlatok elvégzésének helyes módját. Egészen más az edzés okostévével. Ha okostelevíziónk van, bármilyen mobilos fitness alkalmazást pillanatok alatt nagyképernyős változatban láthatunk viszont az LG okostévéken elérhető vezetéknélküli képernyőtükrözés funkciókkal. Így nem csak jobban fogjuk látni a gyakorlatokat, de az utasításokat is tisztábban halljuk majd. Az ingyenesen letölthető Nike Training Club edzőalkalmazás például akár hónapokra elegendő gyakorlatsort biztosít az otthoni testmozgáshoz.

Biciklizés az Alpokban?

Ha van valamilyen edzőgépünk, például szobabiciklink, elliptikus trénerünk vagy futópadunk, igazi kikapcsolódást jelenthet az, ha a szokásos sorozatnézés vagy hírolvasás helyett valamilyen távoli, nyugodt helyre utazunk el virtuálisan edzés közben. Ez például biciklizéshez való:

Az okostévén megtalálható YouTube alkalmazás segítségével például online tekerésre indulhatunk a Francia Alpokba. De futhatunk London utcáin, egy 4K képminőségű erdőben vagy a floridai tengerparton is. Akkor sincs ok az aggodalomra, ha csak a kanapénknak jutott hely a tévével szemben. Használjuk a reklámidőt, és abban a pár percben csináljunk meg néhány saját testsúlyos gyakorlatot, például fekvőtámaszt vagy guggolást! Ha minden reklámidőt vagy főcímdalt kihasználunk, jobb formába kerülhetünk, mint valaha.

Inspiráció a Netflixről

Bár a Netflixet általában az esti kikapcsolódással kötjük össze, a népszerű streaming platform a mozgáshoz is sok inspirációt adhat. Ha az online edzés motiváció híján valósul meg, számos sporttal kapcsolatos dokumentumfilm között válogathatunk, az Arnold Schwarzenegger életéről szóló Pumping Iron például garantáltan meghozza a kedvet egy kis mozgáshoz. Természetesen az egyéb streaming platformokon – pl. HBO Go, Amazon Prime – is számos hasonló tartalmat találunk.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •