4. Emberek viselkedése

arc eltakarasa maszk koronavirus
Az osztrák főváros sokkal fegyelmezettebb a maszkviselés terén, mint például Budapest (fotó: Pexels/Anna Shvets)

Szerintem nagyon jól leszűrhető, hogy egy nemzet mennyire fegyelmezett és tartja be a szabályokat egy olyan egyszerű dolgon keresztül, mint a maszk viselése. Itthon sok helyen azt látom, hogy az emberek lázadnak, félig veszik csak fel a maszkot, inkább az állukat melegítik vele, mintsem eltakarják vele a szájukat és az orrukat. Ez alól néha én sem vagyok kivétel, az Albertina Múzeumban a fotózáshoz az orrom alá lehúztam a maszkomat, hogy valami látszódjon az arcomból. A teremőr egy pillanat alatt ott termett és kulturáltan, de határozottan megkért, hogy azonnal húzzam vissza az orromra a maszkot, mondván, mások is hordják azt és csak akkor van értelme az egésznek, ha mindenki betartja a szabályokat.

5. Kultúra fontossága

(Fotó: Petrazworld)

„Bécs városának utcái kultúrával vannak kikövezve, míg a világ többi városa betonnal.” Ez a mondás jól tükrözi, hogy Bécs tényleg olyan, mint egy nagy szabadtéri múzeum, ahol minden irányból árad a kultúra az emberre, csak győzze befogadni. Rendben tartott parkok, tiszta épületek, és utcák, és megannyi kulturális esemény, illetve múzeum, amelyek arra várnak, hogy az ember felfedezze őket! Épp egy ilyen szabadtéri eseménybe csöppentünk bele első napunkon.

bécs film festival
A borítékban ingyen maszk volt (Fotó: Petrazworld)

A Városháza előtti téren felállított négyszemélyes, vasszerkezetű boxok okosan lehetővé teszik az embereknek, hogy szórakozhassanak, de megfelelő távolság betartásával a többiektől. Ahogy korábban is írtam: tömegrendezvény tömeges érintkezés nélkül. Az esemény szlogenje is ez volt szabadfordításban: Tartson távolságot – de a ne a kultúrától és a művészetektől!

A cikk eredeti szerzője Szabó Petronella, a petrazworld.com utazási blog szerzője.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
1
2