Megnyitott a 20. ARC plakátkiállítás: Covid-szerelem vitte el a fődíjat

Írta:
Drive Me Baby

Kezdetét vette a 20. ARC plakátkiállítás, amelyet ezúttal a XI. kerületi Bikás park metrómegállónál tekinthetünk meg. Az utcakiállítás egészen november elejéig éjjel-nappal látható. A legjobb munkák témája között természetesen ott van az egész 2020-as évet meghatározó koronavírus-járvány, valamint közéleti és politikai vonatkozású pályaművek is.

„HOVA TOVÁBB?” ARC közérzeti kiállítás

Idén 766 pályamunka érkezett a közérzeti kiállítás szervezőihez, és 20 zsűritag segítette a kiállítás legjobb képeinek kiválasztását: a legjobbak díjban részesültek. A zsűri által legjobbnak ítélt alkotásokért járó díjakat a járványügyi helyzetre való tekintettel szűkkörű díjátadón adták át.

A díjátadón köszöntőbeszédet mondott többek között Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere, László Imre, Újbuda polgármestere, Barabás Richárd, a XI. kerület alpolgármestere, de a kiállítás egykori egyik szervezője, Geszti Péter is megjelent, és persze Bakos Gábor, a kiállítás főszervezője is beszédet mondott.

A 20. ARC plakátkiállítás díjazottjai

A legjobb alkotásnak járó díjat Elter Zsolt, „Szerelem a korona idején” című alkotása kapta.

(Fotó: Media1/Arc Plakát)

Második helyezett lett Sipos Zoltán, „Az utolsó kapcsolja le” című képe.

(Fotó: Media1/Arc Plakát)

Harmadik helyezést ért el Szőke Dávid, „Hello ubik” című munkájával.

(Fotó: Media1/Arc Plakát)

A legkedélyborzolóbb alkotás díját, a Borz-díjat Mel Szalkai, „Lölöland”című műve kapta.

(Fotó: Media1/Arc Plakát)

A Hammer Agency különdíját Szücs János, „Noé/Noah 2020” című pályamunkája nyerte el, melyet a díj felajánlója azon pályázat készítőjének ítélt oda, aki meglátása szerint marketing szempontból világszínvonalú megoldást nyújtott.

(Fotó: Media1/Arc Plakát)

Indul a közönségszavazás

A közönségdíjért azonban még csak most kezdődik a pályaművek küzdelme. A szervezők arra biztatják az ARC kiállítás látogatóit, hogy fedezzék fel az idei tárlatot, keressék meg kedvenc alkotásaikat és szavazzanak rájuk a képek alatti QR kód segítségével, vagy az ARC weboldalán 2020. november 1-ig. A közönségdíjazott alkotást 2020. november elején hirdetik ki.

Forrás: Media1

Drive Me Baby

Friss

  • Hírek

Egyetlen repedt búra miatt komplett lámpacsere? Az autóipar egyik legdrágább problémája

Egy kisebb koccanás, egy felpattanó kavics vagy egy parkolási sérülés régen legfeljebb bosszúságot jelentett az…

2026. 07. 27.
  • Aktuális

A centik csapdája: így kerülheted el a reptéri poggyászbírságot egyetlen jól megpakolt táskával

A repülőtéri utazások egyik legkellemetlenebb pillanata nem feltétlenül a hosszú biztonsági ellenőrzés vagy a késő…

2026. 07. 26.
  • Hírek

Nem superbike, hanem Hyperbike – a Diamond Atelier olyan motort épített, amilyet még nem látott a világ

Amikor már azt hinnénk, hogy a szupersportmotorok világában nincs igazán új ötlet, mindig akad valaki,…

2026. 07. 26.
  • Aktuális

Nyári bringázás okosan – ezekre figyelj, hogy a hőség se vegye el a kedved

A nyár egyet jelent a hosszú nappalokkal, a napsütéssel és persze a kerékpározással. Egyre többen…

2026. 07. 25.
  • Autók

Elegáns, de vagány családi SUV –  Mercedes-Benz GLB 200 4MATIC Hybrid teszt

Vannak autók, amelyek első pillantásra leveszik az embert a lábáról, és vannak olyanok, amelyek szépen,…

2026. 07. 24.
  • Hírek

A Ford és a Geely összefog Európában: új crossoverek és elektromos SUV-ok készülnek Valenciában

A Ford és a Geely Auto közös vállalatot hoz létre a Ford spanyolországi gyárában, ahol…

2026. 07. 24.