A Volkswagen nyilvánosságra hozta az új ID. Polo belsejét, és ezzel egy letisztult, értelemszerű kezelőfelületet mutat az elektromos kisautók között. A középkonzolon található 10,25-colos digitális műszeregység és a 13-colos központi kijelző környezetében most már számos fizikai gomb és tekerőkapcsoló kapott helyet. A gombsor a klíma, a ventilátor és a vészvillogó gyors kezelését segíti. A hangerő vagy a zeneszámok váltása is klasszikus tekerővel és nyomógombokkal történik a középkonzolon.

Klasszikus vezérlés modern ID. Polo környezetben
A kormánykeréken jól érezhetően elrendezett fizikai gombok segítik a gyakran használt funkciók elérését. Mint például a tempomat, hangerő és a menürendszer vezérlése. A korábbi, érintésérzékeny csúszkákat és „haptikus” panelek helyett visszatértek a tiszta, kattintható kapcsolók és tekerők. Ezek sokkal ergonomikusabban használhatók menet közben is.



A műszerfal és az infotainment képernyők kiegyensúlyozottan helyezkednek el. Így a vezető és az első utas számára egyaránt kényelmes az elérésük, ami frissiítő űjdonság az utóbbi évekhez képest.
Anyaghasználat és hangulat
A beltér hangulatát meleg textíliák és puha felületek emelik. A kidolgozásnál a minőség és az intuitív működés volt a kiemelt cél, ami segít a barátságos, otthonos érzet kialakításában. A tervezők egy játékos részletet is beépítettek: egy gombbal a digitális műszerek grafikus megjelenése átválthat klasszikus stílusúra, emlékeztetve a Golf első nemzedékének műszerfalára.
Forrás : Volkswagen Newsroom




