etkezesi trend 2020
Precíziós növénytermesztés, műhúsok, afrikai szuperfoodok, szárított banán - ezek az idei trendek!; fotó: Turizmus Online

Precíziós növénytermesztés a plázákban, műhúsok, nyugat-afrikai szuperfoodok, okostelefon-applikációkkal személyre szabott étrend és tintahaltinta-mánia. Ez mind nem a jövő, hanem a jelen. Íme, a 10 legfontosabb élelmiszertrend amelyek alapjaiban formálják át a fogyasztók viselkedését. Az összeállítás a Business Insider, a Forbes, a BBC és a Mintel elemzései alapján készült.

1. Újragondolt gyermekétkeztetés

A Millenials generáció tagjai, azaz az 1980 és 1995 között születettek teljesen más felfogásban táplálják gyerekeiket, mint felmenőik tették. A technológiai robbanás és a digitális forradalom korának neveltjei rendkívül nyitottan és egészségtudatosan állnak a szocializáció kérdéséhez az étkezés terén is. Nemcsak a gyors, személyre szabott táplálkozás hívei, de megismertetik csemetéikkel az egzotikus ízeket, a leginnovatívabb táplálékokat a biocsirkétől a tengeri étkek új generációin át az alternatív lisztfélékig. Az általunk generált kereslet és étkezési trendek – megspékelve gyermekeik hasonló érdeklődésével – egyre jelentősebb szeletet hasítanak ki a globális étkezési tortából 2020-ban is.

gyermek etkezes
fotó: Photo by Hal Gatewood on Unsplash

2. Cserebere: jönnek az új alapanyagok

A borneói elefántok, orangutánok, szumátrai tigrisek élőhelyét veszélyeztető pálmaolaj kiváltására számos, ma még extrémnek tűnő termék tűnt fel az élelmiszerpiacon a csicseriborsóból, makadámiaolajból vagy éppen görögdinnyéből készült, kenhető készítményekig. Eközben a lisztek piacán a mandula, a kókusz, sőt a szárított banán is megmérkőzik a hagyományos gabonákkal – az új étkezési trend szerint, aki egészségesen akar enni, annak ilyeneket érdemes használnia. A topallergén szóját a kendermag, az avokádó és a mungbab hívja ki versenyre a következő hónapokban, években. Az édesítőszer-paletta, valamint a méz pedig a jelek – és a trendek – szerint kénytelen megmérkőzni az édesburgonyából, gránátalmából, kókuszdióból nyert alapanyagokkal.

Egy még merészebb cserebere alapján képezheti a hagyományos vaj és a rovarzsír. Tudósok szerint ökológiai, illetve egészségügyi szempontból mindenképpen indokolt lenne, ha utóbbi leváltaná az előbbit. A kérdés már csak az, ízlésünk engedi-e, hogy légyből készült zsírt együnk?

A cikk a következő oldalon folytatódik. 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
1
2
3