Kezdőlap Koronavírus #maradjotthon – A Telenor és a Magyar Vöröskereszt a koronavírus ellen

#maradjotthon – A Telenor és a Magyar Vöröskereszt a koronavírus ellen

#maradjotthon szlogennel indít lakossági tájékoztató kampányt indít a Telenor és a Magyar Vöröskereszt, amelyben többek között a koronavírus elleni védekezés fontosságára, alapvető óvintézkedésekre, tévhitekre, valamint a home office, azaz távoli munkavégzés előnyeire hívják fel a figyelmet.

A mobilszolgáltató nagy elérésű weboldalán tette közzé a Magyar Vöröskereszt által nyújtott legfontosabb információkat, amit a Telenor szakemberei az otthoni munkavégzésre vonatkozó tanácsokkal egészítettek ki. Továbbá a MyTelenor appban mától megtalálható Korona-kisokos segítségével is tájékozódhatunk a vírus aktuális helyzetéről.

A koronavírus megfékezése érdekében a Telenor arra ösztönöz, hogy aki teheti, maradjon otthon és dolgozzon home office-ban (Forrás: Telenor)

Koronavírus megelőzése és egyéb óvintézkedések

Az eddigi bizonyítékok azt támasztják alá, hogy a mostani járvány elsődlegesen emberről emberre terjed, ezért a Magyar Vöröskereszt arra biztat mindenkit, hogy tartsuk be az óvintézkedéseket. Nem lehet elégszer ismételni, hogy ezek közül az egyik legfontosabb: a kézmosás és kézfertőtlenítés.

Rendszeres kézmosás folyóvízzel és szappannal:

  • köhögés, tüsszentés után,
  • beteggondozás előtt és után,
  • WC használat előtt és után,
  • ételkészítés előtt, közben (nyers és főtt élelmiszerek kezelése között) és után,
  • étkezés előtt,
  • ha szennyezett a kezed,
  • ha érzésre nem szennyezett a kezed, de sok tárgyat, felületet érintettél a legutóbbi kézmosás óta,
  • miután állatokkal érintkezel.

A helyes kézmosás lépéseit az alábbi kép illusztrálja. A kézmosásból ne hagyjuk ki az ujjak közét, a kézfejet egészen a csuklókig.

Az koronavírus elleni védekezés első, és legfontosabb pontja a gyakori és alapos kézmosás, és kézfertőtlenítés. (Forrás: Telenor)

Töltsd le a Magyar Vöröskereszt óvintézkedési információs csomagját:

Amennyiben lehetőséged van rá, nyomtasd ki a fenti óvintézkedéseket, és a koronavírus elleni minél hatékonyabb védekezés érdekében, helyezd ki azokat az irodában, lépcsőházban, iskolai üzenőfalon, ahol csak tudod.

Koronavírus tévhitek és tények

Az interneten és a közhiedelemben számos tévhit kering a koronavírus megelőzésével kapcsolatban. Éppen ezért a Telenor és a Magyar Vöröskereszt a közös kampányban kiemelten foglalkoznak a koronavírus körül kialakult tévhitekről.

Felhívják a figyelmünket, hogy a közhiedelemmel ellentétben az antibiotikumot a vírusokkal szemben nem hatásosak, azok csak a baktériumokra hatnak. Nevéből adódóan a koronavírus is egy vírus, ennélfogva semmilyen antibiotikus nem használható megelőzés, sem kezelés céljából. Hasonlóképpen, a tüdőgyulladás és a B típusú influenza elleni védőoltások sem védenek a koronavírussal szemben. A vírus az eddigiektől eltérő, megfékezése új kezelési módot és saját védőoltást igényel, azonban ez még nem áll rendelkezésre, a gyógyszerfejlesztések jelenleg is zajlanak. Annak ellenére, hogy a fent említett oltások nem hatásosak a koronavírus ellen, azonban igénybe vételük erősen ajánlott az egészségünk megőrzése érdekében.

Home office-ra fel!

A járvány idején aki csak teheti, éljen a home office adta lehetőséggel (Forrás: Kaboompics)

A Telenor dolgozóinál nem ismeretlen a home office, azaz távoli munka fogalma, mobilszolgáltató cégnél számos munkakörben kivitelezhető a távoli munkavégzés. A járvány miatt kialakult helyzetben éppen ezért a Telenor fokozottan támogatja, és a home office bevezetésére biztatja azokat a cégeket, ahol ez technikailag kivitelezhető. A most közzétett információs csomagban a home office rendszerének kialakításához szükséges legfontosabb tudnivalók is összegzésre kerültek.

A Magyar Vöröskereszt és a Telenor közösen összeállított koronavírus-tájékoztató anyag az alábbi linken érhető el.

Forrás: Telenor