Kezdőlap Style&Trend Tech A poggyász útja a reptéren, avagy: hova kerül a csomag becsekkolás után?

A poggyász útja a reptéren, avagy: hova kerül a csomag becsekkolás után?

A legmodernebb átvilágító berendezésekkel és megnövelt kapacitással várja vissza az utasokat a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér csomagrendszere. Az új poggyászkezelő csarnok nyárra készült el, a forgalomszegény időszakot kihasználva valamennyi biztonsági átvilágító berendezés, folyamatos működést biztosító funkció és új poggyászszalag tesztelése is befejeződött. Az új csomagosztályozó rendszerben 3 kilométeren át tart a poggyász útja. A Budapest Airport videójában az látszik, hogy milyen utat jár be a poggyász a feladástól az új poggyászosztályozóig.
A poggyászkezelő rendszeren keresztül a poggyászok is gond nélkül célba érnek; fotó: Freepik/wavebreakmedia_micro

Három dimenziós ellenőrzés

A SkyCourt utasforgalmi területei alatt működő poggyászosztályozó terület kapacitásait 50%-kal növeli meg az a mintegy 2000 négyzetméteres épület, amely a légi oldalon, közvetlenül a 2. Terminál központi csarnoka előtt kapott helyet. A csomagrendszer új biztonsági átvilágító berendezései szeptember óta vannak éles szolgálatban. A komputertomográfia (CT) elven működő, nagy kapacitású gépek képesek az átvilágított poggyászok tartalmát három dimenzióban ábrázolni, ami még precízebb biztonsági ellenőrzést tesz lehetővé.

3 kilométeren át tart a poggyász útja, nemrég tesztelték

A csomagrendszer kapacitásának bővítése során összesen 301 új rendszerelemet építettek be a szakemberek. Ez 875 méterrel, több mint 2,8 kilométerre növelte azt a nyomvonalat, amelyen keresztül a csomagok a feladástól az osztályozásig eljutnak. A nemrég lezajlott 72 órás próbaüzemet repülőtér-forgalmi és utasbiztonsági szakemberek, a műszaki terület szakértői és a kivitelező cégek képviselői felügyelték, annak érdekében, hogy az új rendszer működése még a teljes kapacitás kihasználása esetén is zökkenőmentes legyen. A tesztekből az utasok semmit nem érzékeltek; a tesztüzem gondosan felépített protokoll mellett, három nap alatt, fennakadás nélkül lezajlott. A poggyászkezelő rendszeren keresztül a legkülönbözőbb méretű és felületi struktúrájú poggyászok is gond nélkül célba érnek. Itt megnézheted a videót!

Nagy beruházás volt, járvány idején

A Budapest Airport még tavaly év végén döntött úgy, hogy bővíti a repülőtéri poggyászosztályozó rendszer kapacitásait. Az elmúlt 18 hónap több mint 100 millió eurót is meghaladó fejlesztés sorozatának egyik nagyberuházása az új csomagrendszer, amely 3 kilométeres hosszával gördülékeny, hatékony és gyors utaskiszolgálást biztosít akár 18-20 milliós utasszám esetén is.

(forrás: Budapest Airport / TurizmusOnline)