natgeo megastadionok puskás aréna
(Forrás: NatGeo)

A National Geographic legújabb, Megastadionok című műsora bemutatja Európa tizenkét legkülönlegesebb arénáját, köztük a budapesti Puskás Arénát.

A megastadionok között a Puskás Aréna is

Egy rekordok könyvébe illő, 315 méter hosszú és 133 méter magas acélív. Egy gigantikus tetőszerkezet, melyet jó idő esetén szét lehet nyitni. És egy különleges küzdőtér, mely nemcsak a játékosoknak nyújt lehetőséget látványos sprintekre, de még mozgatható is.

Érdekelnek az effajta zseniális, az embert a székbe szegező építészeti megoldások? Ha igen, akkor tarts csütörtök esténként 9 órától a NatGeo Megastadionok című sorozatával, amely minden héten egy-egy lenyűgöző stadion titkait tárja fel előtted!

A NatGeo Megastadionok epizódjai lebilincselő, földrajzi-építészeti körutazást kínálnak, kivételes módon az öreg kontinens szinte valamennyi táját bejárva. Látogass el többek közt Angliába, a világhírű, 2003 és 2007 között teljesen megújult Wembley-be a futurisztikus, alakja miatt „űrhajónak” is becézett szentpétervári Kresztovszkij arénába, vagy épp a magyar gyönyörűségbe, a budapesti Puskás Arénába.

A legnagyobb magyar focista stadionja

puskás aréna
(Fotó: Wikipédia)

A megastadionok között a Puskás Aréna is szerepel, párhuzamba állítva a bukaresti stadionnal. A magyar labdarúgás fénykorában, 1953-ban épült legendás Népstadiont számtalan teltházas, maradandó emlékű mérkőzés után 2017-ben elbontották, hogy helyén egy vadonatúj, minden elvárásnak eleget tévő modern létesítményt emeljenek.

A 2019 őszén átadott Puskás Aréna a legnagyobbnak tartott, a Föld minden pontján ismert magyar labdarúgó nevét viseli, akinek vezetésével az Aranycsapat az 1940-es és 1950-es években az egész világot végigverte. Vajon sikerült-e a tervezőknek és a kivitelezőknek méltó emlékművet emelniük a zseniális játékosnak? Aki járt már a stadionban, azt állítja, igen.

Forrás: Életforma/NatGeo

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •