Kezdőlap Style&Trend Tech Lamborghini Aventador volt a fiú vágya, az apa nyomtatott neki egyet

Lamborghini Aventador volt a fiú vágya, az apa nyomtatott neki egyet

Sokan járnak az autó csodájára; Fotó: 3D Car Printing - Facebook

Az apák számára nem is olyan szokatlan kéréssel állt elő egy 11 éves coloradói fiú. Miután egy videójátékban vezette a Lamborghini Aventadort, megkérte apját, építsenek egyet. A legtöbb szülő erre természetesen próbál kitérő választ adni vagy a lottó ötös megnyerésével viccelődik. A fiú apja azonban annyit mondott: rendben. És ezt komolyan is gondolta! Íme, a 3D nyomtatóval készült Lamborghini, amit még vezetni is lehet!

Kitartás, kreativitás, és már kész is a Lamborghini

Az ezermester apa, Sterling Backus lézer fizikus és nem mellesleg tudományos főigazgató egy kutató intézetben. Backus az autó acélvázát kézzel készítette, az LS1 V8-as motort pedig egy Corvette-ből „vette kölcsön”. Egy online tervezői közösségi oldalon megtalálta a Lamborghini Aventador paneljeinek elrendezését, majd módosította azokat, hogy megfeleljenek a 3D nyomtatáshoz.

Betartotta ígéretét az apa (Fotó: 3D Car Printing – Facebook)

Alkatrészenként összeállította a szuperautót egy mezei asztali 3D nyomtatóval, amelyet körülbelül 900 dollárért vásárolt az Amazonon. A projekt azonban itt még közel sem ért véget, a 3D-vel nyomtatott műanyag ugyanis simán megolvadna a napon. Backus ezért úgy döntött, hogy az egyes elemeket szénszálakkal is megerősíti. Hiába a fizikusi végzettség és tapasztalat, akadt néhány olyan munkafolyamat, amivel még a hozzáértő apa is megküzdött. Egy interjúban viccesen meg is jegyezte, hogy ilyenkor bizony a netet hívta segítségül, és jó pár kurzust elvégzett a YouTube Egyetemen, mire elkészült a hiperkocsi.

Tananyag lehet belőle

A Lamborghini Aventador 3D projekt összesen 20 000 amerikai dollárjába került a kísérletező kedvű apának. Backus célja, hogy az autót bemutassa a helyi iskolákban, így a gyerekek testközelből is láthatják, mennyire érdekes a technológia világa. Ezt követően várhatóan oktatási segédeszköz lesz belőle különböző természettudományi, műszaki, művészeti és matematikai képzéseken. Még több fotó a projekt Facebook oldalán!