tömegközlekedés koronavírus bicikli budapest
Végre itt a jó idő, bármikor biciklire pattanhatunk (Forrás: Pexels)

Nyakunkon a jó idő, ez pedig azt jelenti, hogy ideje nyeregbe pattanni és két keréken nekivágni a városnak. A kormány által bevezetett veszélyhelyzettel egy időben a Magyar Kerékpárosklub a biciklis közlekedés előnyeinek felfedezésére biztató kampányt indított. A biciklizés nem csak egészséges, hanem a tömegből is kiszabadít – hívja fel a figyelmet a Kerékpárosklub. A közösségi közlekedés ma már számtalan formát ölt, a tömegközlekedés és az autómegosztók mellet lehetőségünk van közbringa szolgáltatásokat is igénybe venni, így mindenkinek megadatik a biciklizés élménye.

Bringára fel!

„Biciklin szabad levegőn, a nyomasztó tömegből kiszakadva, vírusoktól védettebben közlekedhetsz a mindennapokban. A kerékpár ráadásul a zárt edzőtermekből is kiszabadít” – üzeni a koronavírussal való fertőződéstől tartóknak a Magyar Kerékpárosklub.

Állításuk szerint kerékpárral egyszerűen, olcsón, dugók és fertőzésveszélytől mentesebben, egészségesebben intézhetjük napi ügyeket. A biztonságos közlekedéshez azonban hozzá tartozik, hogy mind az autósok, mind pedig a biciklisek betartják a KRESZ-t. Az autóvezetők számára az alábbi cikkben gyűjtöttük össze, hogy mire kell figyelniük, mik lehetnek a legfőbb veszélyforrások, ha motorosokkal és biciklisekkel osztozunk az utakon.

közösségi közlekedés közbringa
Ha nincs saját, legyen helyette közbringa

A már bringázóknak is üzen a Kerékpárosklub, tőlük azt kérik, hogy segítsenek ismerőseiknek kipróbálni a biciklizést, legyen szó mindennapi útvonalak felfedezésétől kezdve technikai tanácsokon át szerelési tippekig.

A bringázás elkezdéséhez nyújt segítséget a Kerékpárosklub honlapjáról letölthető Kisokos, amiben a biciklivásárlástól kezdve a mindennapos közlekedésig szedtek össze alapvető gyakorlati tanácsokat és fontos szabályokat.

Közösségi közlekedés 2.0

A magyar lakosság 84 százaléka számára egyébként elérhető egy saját vagy megosztott bringa. A lakosság 67 százaléka pedig rendelkezik is biciklivel a Kerékpárosklub 2018-as reprezentatív kutatása szerint. Azonban, akkor sem kell lemondanod a kétkerekű közlekedésről, ha nem rendelkezel saját biciklivel.

Budapest és több vidéki nagyváros is már évek óta elkötelezte magát a közösségi közlekedés számos fajtája mellett. A közbringa rendszerek segítségével bármikor lehetőséged van kétkerékre pattanni. Ha szeretnéd tudni, hogy hol van éppen szabad bicikli, akkor a Google a barátod, hiszen a Térkép-alkalmazás már ezt is képes valós időben mutatni. Amennyiben a Bubi nem a te asztalod, és kényelmesebb közlekedésre vágysz, akkor próbáld ki az Ogre szolgáltatását, a közösségi elektromos robogó-megosztót.

Forrás: Turizmus online, Magyar Kerékpárosklub

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •