„A Botneten máris híres vagy” – ezzel a szlogennel hirdeti magát az alkalmazás, amitől még a nagyi is influencer lehet. Hányszor fordult már elő, hogy egy általunk szupernek gondolt kép, videó vagy megosztás mindössze pár kedvelést és kommentet tudott csak összeszedni a Facebookon vagy az Instagramon? Ismerős, igaz? Nos, erre a „problémára” talált megoldást a Botnet, amivel mindenki olyan híresnek érezheti magát, mint az Instagram aktuális legkövetettebb felhasználója Cristiano Ronaldo vagy a második legnépszerűbb Ariana Grande, akiknek valószínűleg nem okoz gondolt az Instagram-lájkok gyűjtése.
Botnet-alkalmazás, ahol nincsenek trollok, csak rajongók
A Botnet ugyanis nem más, mint egy közösségi oldal szimulátor, ahol a megosztott poszt (legyen szó egy velős gondolatról vagy egy cuki kutyás szelfiről) garantáltan több ezer lájkot fog eredményezni. Ha ez még nem lenne elég, felhasználók tömegei még kommenteket is hagynak, amikben arra buzdítanak, hogy soha ne hagyd abba a posztolást. Vajon ilyen érzés lehet Insta-híresnek lenni? Van egy rossz hírünk, sosem tudjuk meg.
A Botnetet ugyanis, rajtad kívül csak és kizárólag botok használják. Ezek a betanított online virtuális robotok, azok akik megőrülnek érted és csüngenek minden posztodon. Kiábrándító, igaz?
De akkor mi értelme van a Botnetnek?
Az ég világon semmi. Ártalmatlan móka az egész. Az projekt kitalálója és fejlesztője Billy Chasen elgondolkodott azon, hogy milyen lehet híresnek lenni az interneten. Ezen felbuzdulva, programozott több ezer botot, amiket berakott egy nem létező közösségi oldalba, hogy azok lessék minden szavunkat. Így már mindenki kipróbálhatja, milyen lehet az, amikor valaki Insta-híres. Feltéve persze, ha ez volt minden vágya…
A cikk a következő oldalon folytatódik.
Troll-csomag
A Botnet-alkalmazás nem veszi komolyan magát, ezért azt sem kell komolyan venni. Az app ingyenesen elérhető iOS-re és Androidra is, a fejlesztő azért belecsempészett egy kis profittermelési lehetőséget is. Ugyanis, ha egy idő után unalmassá válik, hogy minden egyes megnyilvánulásunkra csak és kizárólag imádat és like érkezik, lehetőségünk van vásárolni például troll bot-csomagot is, akik gonoszkodó kommenteket hagynak, de nem lájkolnak. Pont mint egy valódi közösségi oldalon.
Közösségi oldal és lájkok: árt az egészségnek
Pszichológusok szerint az Instagram-lájkok száma és a túlzott lájk-vadászat káros hatással van a mentális egészségre. A kedvelések száma az elmúlt években már egyfajta önértékelési mérce lett: minél több van belőle, annál népszerűbb valaki. Arról nem is beszélve, hogy sokan csak azért kedvelnek egy posztot, mert annak már eleve sok lájkja van, ezzel kialakítva egy ördögi kört.
Szerencsére az Instagram hallgatott a szakemberek kritikáira, ugyanis az utóbbi időben már nem láthatók a posztok alatt, hogy azt mennyien kedvelték. Ezzel az Instagram arra ösztönzi a felhasználóit, hogy bátran osszanak meg képeket, videókat, saját maguk örömére, nem pedig azért, hogy mások tetszését elérjék.
Forrás: Wired, Huffpost