Gumivásárlási szokások: Mire jó az EU-s címke?

A kutatás rámutat arra is, hogy bár a megszokott gumiszervizzel rendszeres kapcsolatban vannak az autósok, új abroncs vásárlásakor mégsem hozzájuk fordulnak tanácsért. Helyettük inkább autós weboldalakról, tesztek alapján tájékozódnak, mivel ezeket tartják iránymutatónak. Az abroncsokon található EU-s címke a megkérdezettek több mint 60 százalékát nem befolyásolja a döntésben.

gumiabroncs eu címke
A címkeadatok csak az újonnan vásárolt gumiabroncsokra érvényesek, és a címkeértékekhez tartozó adatok egy használt gumiabroncsnál nem mérvadóak

“Érdekes látni, hogy bár a megkérdezettek jelentős része az abroncsteszteket tartja a legfontosabbnak vásárlás előtt, az EU-s címkét sokkal kevesebben veszik figyelembe. Fontos, hogy a címkéket is ismerjük és az ott lévő adatokat értelmezzük. 2021 májusától új EU-s rendelet lép hatályba és a megújított címke vizuális információkat is tartalmaz majd a gumiabroncs teljesítményéről hó vagy jég esetén” – emelte ki Mikolai Béla szakértő.

közúti műszaki ellenőrzés gumicsere
A tapasztalatok alapján egy címkét vagy tesztet sem helyettesíthet a gumiszerviz munkatársainak ismerete, gyakorlata az egyes gumimárkákkal és autókkal kapcsolatban. Éppen ezért érdemes hozzájuk fordulni, ha biztosra szeretnénk menni (Fotó: Freepik)

Az abroncsokon található EU-s címke mindössze a negyedik helyen szerepel, mint abroncsvásárlás előtti tájékozódási pont, az autós weboldalak, a gumiszerelők és az abroncs-márkakereskedők után. Az említett címkéken található információkról már az autósok 85 százaléka hallott, ugyanakkor mindössze 15 százalékuk válaszolta azt, hogy hasznosnak is tartja.

A következő oldalon azt is megtudhatod, mit csinál az átlag magyar a már leselejtezett gumiabronccsal.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
1
2
3