4. Bertha Benz

bertha benz

Az autózás úttörőjének számít, ugyanis ő volt az első a világon, aki hosszútávú autózásra vállalkozott. A történethez szorosan kapcsolódik Bertha férje, Carl Benz (a mai Daimler AG elődjének, a Daimler-Benz-nek társalapítója), aki megalkotta a modern automobilt a németországi Mannheimben. A „gázmotor hajtású jármű” 1886. január 29-én kapott szabadalmat. Az első autó fogadtatása azonban nem volt felhőtlen, az emberek ugyanis nem bíztak egy ló nélküli járműben. Carl felesége, Bertha, aki maga is mérnöki zseni és feltaláló volt, ezért elhatározta, bebizonyítja, hogy az újfajta közlekedési eszköz igenis biztonságos és megbízható.

1888. augusztus 5-én az akkor 39 éves Bertha Benz, férje tudta és engedélye nélkül, két fiával nekivágott az első hosszútávú autós útnak. Vasúti síneket követve 106 kilométert tett meg Mannheimből Pforzheimig, bár ez idő alatt számos probléma adódott az autóval, a német hölgy ezeket mind sikeresen megoldotta. Bertha sikeres célba érése világszenzáció lett, a vakmerő kaland pedig nagyban hozzájárult az autók iránti kezdeti szkepticizmus eloszlatásához. A teljes történetet itt olvashatod elBertha Benz – A nő, aki autós kalandjával történelmet

5. Margaret Wilcox

margaret wilcox női feltaláló autó fűtés

Az autók komfortérzetéhez nagyban hozzájárul egy amerikai feltalálőnő, Margaret A. Wilcox, akinek az autó fűtését köszönhetjük. A világ egyik első női gépészmérnökeként Margaret A. Wilcox 1893-ban nyújtotta be szabadalmát egy olyan fűtőrendszerre, ami az autó utasterét volt hivatott melegíteni. A korai autókban az autó utastere alatt található vízzel teli csövek fűtése szolgáltatta a hőforrást, az ezt kiszolgáló rendszer szabadalma csak egy azon számos egyéb amerikai találmánynak, amelyek Wilcox nevéhez fűződnek.

A női feltalálók után jöjjenek a női autóversenyzők! Lapozz!

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
1
2
3
4
5