Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/drivemeb/public_html/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/features/structure-data/structured-data-functions.php on line 395

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/drivemeb/public_html/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/features/structure-data/structured-data-functions.php on line 400

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/drivemeb/public_html/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/features/structure-data/structured-data-functions.php on line 405
Íme a Jéghotel, a világ egyik legizgalmasabb szállodája - drivemebaby

Íme a Jéghotel, a világ egyik legizgalmasabb szállodája

Írta:
Drive Me Baby
Már több mint egymillió vendég látogatott el a svédországi Jukkasjärvibe, itt található a Jéghotel (Icehotel), amelyben a hagyományos „meleg” lakosztályok mellett a pár fokosra hűtött jégszobákban is meg lehet szállni. Igyekezni kell az élményért, a hotel egy része ugyanis minden tavasszal „elolvad”.

Idén egyedi lakosztályok és egy jégpark is felépült

Amikor elmúlik a tél, Jéghotel Torne folyóból származó nagy jégtömbjeit betakarítják és elraktározzák a következő tél kezdetéig – ekkor újra felépítik belőlük a hotelt. Az idén 16 ország 33 művésze – egy speciális építőcsoporttal együtt – dolgozott a szálloda felhúzásán. Tizenöt egyedi lakosztályt is létrehoztak, olyan fantázianevekkel, mint például az Aranykor és az Egy este a színházban. Egy kilátót is építettek, ahonnan a vendégek élvezhetik a panorámát és ráláthatnak a Torne folyóra, miközben a Jéghotel lobbybárjából jeges koktélokat és a fagylaltkelyheket kóstolhatnak.

Minden évben kialakítanak egy nagy termet is, amelyben különféle rendezvényeket, például esküvőket lehet tartani. Idén jégtéglákból felállítottak egy kültéri létesítményt is négy méter magas toronnyal, valamint egy jégparkot. A hagyományos nagy fogadócsarnok most is impozáns jégoszlopokkal és gyertyatartókkal köszöntötte a vendégeket. 

A kinti mínuszok mellett még a Jéghotel pár fokos szobái is melegnek tűnnek

A jéglakosztályokon kívül a szálloda 72 „meleg”, azaz hagyományos szobával, külön bungalóval és apartmannal rendelkezik. A „jeges” szobákat december 13-án nyitották meg. A vendégek gyakran felváltva éjszakáznak a jégszobákban és a fűtött helyiségekben. Előfordul, hogy kint a hőmérséklet mínusz 40 fokra süllyed, ám a jégszobákban ez nem érződik, általában egy-két fokra hűl csak le a levegő.  A hideg szobák száma évről évre változik.

A jégágyakat vastag szőrmékkel bélelik ki

A szálloda – amely 15 perces autóútra található a kirunai reptértől – egyik része egész évben nyitva tart, akárcsak a vendéglátó részlegek és a kortárs művészeti galéria. Népszerűek a környékbeli vezetett túrák, ahol a helyi építészet, a rénszarvasok és az őslakos számik világa a legfőbb látnivaló. A vendégek ezenkívül téli sportokkal ütik el legszívesebben az időt.

A világ számos pontján találunk különleges hoteleket, ebben a japán kapszulahotelben például tenyérnyi alvóhelyeket és közös zuhanyzókat kínálnak, míg például ebben a perui szállodában sziklafalból állnak ki azok az átlátszó kapszulák, amelyek szobaként szolgálnak.

Forrás: Turizmus.com; fotók: Icehotel

Drive Me Baby

Friss

  • Autók

Egy „maréknyi” autó, meglepően sok tudással – Leapmotor T03 teszt

Elsőre nehéz úgy elmenni mellette, hogy ne csaljon mosolyt az arcunkra. Olyan apró, hogy egy…

2026. 08. 16.
  • Autóvilág

Bokor mögül figyelte a sofőröket a rendőr, hat óra alatt 74 bírság lett az eredmény

Nem mindennapi rendőri akciót tartottak New Jerseyben: egy rendőr bokornak álcázva figyelte, ki használja szabálytalanul…

2026. 08. 16.
  • Autók

Lada: 56 év, 17 millió klasszikus és egy csónak a logóban – 15 érdekesség, amit talán nem tudtál

Kevés autómárka kapcsolódik olyan szorosan egy egész korszak emlékeihez, mint a Lada. A szovjet autóipar…

2026. 08. 15.
  • Egyéb

Autószalon költözött a MediaMarktba: új értékesítési modellel kísérletezik a Schiller és a Geely

Az autóvásárlás eddig leginkább a márkakereskedésekhez kötődött, most azonban egy egészen új helyen találkozhatunk a…

2026. 08. 15.
  • Autók

Sebességváltó a semmiből: a Porsche Taycan E-Shiftje becsapja az érzékeket

Az elektromos autók egyik legnagyobb erénye egyben a vezetési élmény egyik furcsa hiányossága is: a…

2026. 08. 15.
  • Teszt

Omoda 5 SHS-H teszt: kényelmes, okos, takarékos és látványos mindennapi SUV

Az Omoda 5 SHS-H volt az első egyhetes kínai SUV tesztem. Őszintén szólva nagyon kíváncsian,…

2026. 08. 14.