Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/drivemeb/public_html/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/features/structure-data/structured-data-functions.php on line 395

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/drivemeb/public_html/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/features/structure-data/structured-data-functions.php on line 400

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/drivemeb/public_html/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/features/structure-data/structured-data-functions.php on line 405
Elektromos autózással, percenként egy forintot gyűjthetsz te is a faültetési akcióhoz - drivemebaby

Elektromos autózással, percenként egy forintot gyűjthetsz te is a faültetési akcióhoz

Írta:
Drive Me Baby

A novemberi 500 fa elültetése Budapesten csak a kezdet, az e-carsharing szolgáltató idén tovább folytatja törekvéseit a zöldebb jövőért. A Gurulj a fákért! Támogatói Programhoz már a felhasználók is csatlakozhatnak: a vezetéssel töltött perceik után plusz 1 forinttal járulhatnak hozzá az újabb ültetéshez, amit az GreenGo a végén saját költségére megdupláz.

Közös levegőtisztítás GreenGo módra

Budapest első elektromos autómegosztója 4. születésnapja alkalmából a fővárosi közlekedésben részt vevő, nem elektromos közösségi autók CO2-kibocsátását szerette volna kompenzálni. A cél érdekében 2020 végén 500 fát ültettek el a 10 millió Fa Alapítvánnyal Budapesten. Idén ezt az eredményes megmozdulást közösségi adománygyűjtéssel folytatja tovább a GreenGo. „A novemberben elültetett félezer fa összesen 100 tonna szén-dioxidot képes megkötni 25 év alatt az alapítvány munkatársainak számítása szerint. Azonban mi nem szeretnénk itt megállni!” – mondta el Michaletzky Bálint, a cég ügyvezető igazgatója. „Rendkívül összetartó és tevékeny közösség alakult a GreenGo körül, ezért is gondoltunk arra, hogy idén a felhasználóinkkal együtt lépünk egyet előre a fenntarthatósági törekvéseinkben” – tette hozzá. Ezért jött létre a Gurulj a Fákért! program, melynek keretében az e-carsharing szolgáltató userei 2021. január 19. és március 31. között egyszerűen, a megtett kilométereikkel gyűjthetnek a következő elültetendő fákra.

Pokorny Liával ültetett fákat nemrég az e-carsharing szolgáltató

A felhasználók a GreenGo mobilalkalmazásban (elérhető legfrissebb verzió esetén) a szerződéseknél vagy a bérlésük végén állíthatják be, hogy a levezetett percek után +1 forinttal hozzájárulnak az ültetéshez. Így tehát a fizetendő összeg percenként 1 forinttal lesz több. A greengózók támogatása mellett természetesen a cég is részt vállal a költségekből. Minden felhasználói 1 forinthoz még 1 forintot adnak. Percenként így végül 2 forint kerül a fákra szánt közös kasszába.

Ahhoz, hogy áprilistól a lehető legtöbb greengós fával köszönthessük a tavaszt, arra kérik a felhasználókat, hogy látogassák meg a GreenGo weboldalát a faültetési program részleteiért. Majd a mobilapplikáció segítségével guruljanak minél többet a fákért, a környezetünkért, a közös élményért!

Drive Me Baby

Friss

  • Autók

Kutya autóban szállítása: ezek a fontos szabályok

Bármilyen furcsán is hangzik, a kutyát az autóban a KRESZ rakománynak tekinti, így minden ide…

2026. 08. 01.
  • Lifestyle

A bélrendszerünk is bánhatja a nyári villámdiétákat

A nyár sokak számára egyet jelent a gyors fogyókúrákkal és a különféle divatdiétákkal. Pedig a…

2026. 08. 01.
  • Autók

Így néz ki a valóságban a gondos flottakezelés: Suzuki Vitara tartósteszt

A Suzuki Vitarát nem kell bemutatni: a negyedik generációs modell évek óta a hazai utak…

2026. 07. 31.
  • Autók

Miért alakul ki dugó az autópályán, ha látszólag nincs semmi oka?

A jelenséget fantomdugónak nevezik, és egyszerűbb a magyarázata, mint gondolnánk. 

2026. 07. 31.
  • Hírek

A Toyota, ami elfér egy gyufásdobozban

Japánban tudják, hogy a mérnöki megszállottság nem feltétlenül a lóerőkről vagy a sebességről szól. Erre…

2026. 07. 30.
  • Lifestyle

3+1 tuti uzsonnatipp: Ezt csomagold a gyereknek nyáron!

Cikkünkben tippeket adunk arra, hogy a nyári melegben, miből álljon egy tápláló és egészséges uzsonna,…

2026. 07. 30.