Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/drivemeb/public_html/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/features/structure-data/structured-data-functions.php on line 395

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/drivemeb/public_html/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/features/structure-data/structured-data-functions.php on line 400

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/drivemeb/public_html/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/features/structure-data/structured-data-functions.php on line 405
Álomszerződést kötött Keszthelyi Vivien, akár a Forma 1-ig is eljuthat - drivemebaby

Álomszerződést kötött Keszthelyi Vivien, akár a Forma 1-ig is eljuthat

Írta:
Drive Me Baby

Keszthelyi Vivien fiatal kora ellenére mára az egyik legsikeresebb autóversenyzőnőnek számít hazánkban. A korábbi Audi-akadémistaként is versenyző pilóta előbb az ázsiai F3 téli szériájában, majd a W Series teszt- és tartalékpilótájaként több futamon is rajthoz állhatott, tavaly pedig a formula-autózásba is belekóstolhatott. A 19 éves debreceni versenyző karrierje azonban most kezdhet csak igazán felfelé ívelni egy új szerződésnek köszönhetően.

A csapat, amely Vettel karrierjét is beindította

Múlt hét csütörtökön ugyanis bejelentették, hogy Keszthelyi Vivien hároméves szerződést kapott a Carlin Motorsporrtól, melynek keretében felkészülhet, és eljuthat akár a Formula–1-ig is. A Carlin eddig olyan versenyzők felfuttatásában játszott jelentős szerepet, mint Sebastian Vettel, Daniel Ricciardo, Jean-Éric Vergne, Carlos Sainz Jr., Felipe Nasr, vagy éppen Lando Norris. A csapat a formula-autós utánpótlás valamennyi szintjében érdekelt, egészen a Formula–2-ig.

Keszthelyi Vivien: Nagy szükség van a támogatókra

„Ez már túlmutat az egyéni karrieremen. Köszönettel tartozom szüleimnek, továbbá a német Audi Sport vezetőségének, és minden támogatónak, akik a pályafutásom elején lehetőséget biztosítottak, hogy minden tőlem telhetőt megtegyek az autósportban, továbbá az eddig vezető úton a tekintélyes anyagi támogatás mellett sportszakmailag is segítették munkámat. Büszke vagyok rá, hogy magyar pilótaként topcsapattól kaptam lehetőséget a királykategóriáig eljutni. Természetesen jeleztük Magyarországon a megfelelő helyeken a lehetőséget. Ez, mint tudjuk, nemzetközi szinten nagyon keveseknek adatik meg, különösen a női pilóták közül. Talán két-három autóversenyzőnő mondhatja el magáról a világon, hogy hasonló lehetőséget kapott. Közöttük viszont egyedül én szorulok anyagi támogatásra, mivel egy ilyen kis országban kevés támogató cég áll rendelkezésre” – idézte Keszthelyit a hivatalos közlemény.

Az egyelőre homályos, hogy Keszthelyi Vivien melyik sorozatban folytatja pályafutását, illetve hogy a következő idényben milyen kategóriában állhat rajhoz. De valószínűleg a későbbiekben erre is fény derül.

Forrás: Kováts Olivér/Breaking News Motorsport

Drive Me Baby

Friss

  • Egyéb

58 év után véget ért a várakozás: Finnországban utat építettek a tenger fölött egy szigethez

Egy egész sziget életét változtatja meg az a különleges út, amelyet június végén adtak át…

2026. 07. 27.
  • Hírek

Egyetlen repedt búra miatt komplett lámpacsere? Az autóipar egyik legdrágább problémája

Egy kisebb koccanás, egy felpattanó kavics vagy egy parkolási sérülés régen legfeljebb bosszúságot jelentett az…

2026. 07. 27.
  • Aktuális

A centik csapdája: így kerülheted el a reptéri poggyászbírságot egyetlen jól megpakolt táskával

A repülőtéri utazások egyik legkellemetlenebb pillanata nem feltétlenül a hosszú biztonsági ellenőrzés vagy a késő…

2026. 07. 26.
  • Hírek

Nem superbike, hanem Hyperbike – a Diamond Atelier olyan motort épített, amilyet még nem látott a világ

Amikor már azt hinnénk, hogy a szupersportmotorok világában nincs igazán új ötlet, mindig akad valaki,…

2026. 07. 26.
  • Aktuális

Nyári bringázás okosan – ezekre figyelj, hogy a hőség se vegye el a kedved

A nyár egyet jelent a hosszú nappalokkal, a napsütéssel és persze a kerékpározással. Egyre többen…

2026. 07. 25.
  • Autók

Elegáns, de vagány családi SUV –  Mercedes-Benz GLB 200 4MATIC Hybrid teszt

Vannak autók, amelyek első pillantásra leveszik az embert a lábáról, és vannak olyanok, amelyek szépen,…

2026. 07. 24.