Nem várt növekedést produkáltak a online társkereső applikációk a járvány alatt. Bár a személyes találkozások száma nem bővülhetett a távolságtartás szigorú szabályai miatt, a video-chat és videókonferenciás alkalmazások használata mégis felpörgött. Változott a felhasználók nemek szerinti megoszlása is: a nők például már bátrabban mentek bele beszélgetésekbe.
A kényszer nagy úr
Sokan azt gondolnák, hogy a világjárvány, amely milliókat kényszerített otthonmaradásra, távolságtartásra, inkább visszavette a társkereső alkalmazások forgalmát, mint sem növelnte volna azokét. A valóság azonban erősen rácáfolt ezekre az előzetes félelmekre, legalábbis Sharmistha Dubey, a Match Group új vezérigazgatója szerint. Ez a cég üzemeltet olyan nagy forgalmú társkereső applikációkat, mint a Tinder, az OKCupid, és a Match.com.
A korlátozások bevezetésekor volt ugyan egy kis megtorpanás a forgalomban, de aztán valóságos robbanás következett be. Áprilisban a Match összes platformján elküldött napi üzenetek száma átlagosan közel 30 százalékkal haladta meg a február végi adatokat – írja a Financial Times.
Lapozz és megtudod, minek köszönhető a társkereső applikációk megugró népszerűsége.
Hozzászoktunk, hogy online kell mutatkoznunk
A növekedés mögött az áll, hogy a felhasználók használni kezdték azokat a video-chat alkalmazásokat, melyek eddig is a rendelkezésükre álltak, de mindaddig, amíg a személyes találkozás lehetősége adott volt, nem különösebben éltek vele. Azzal, hogy a korlátozásokkal ezek a lehetőségek megszűntek, sokan csábultak át a videó platformokra, így helyettesítve, pontosabban kiváltva a személyes együttlét varázsát.
A pandémia a társkereső applikációk nemek szerinti használatában is komoly változást hozott. Korábban elsősorban a férfiak domináltak, és az ő „vadászterületüknek” számító terepen egyre hangsúlyosabbá vált a fiatalabb korosztályt képviselő nők jelenléte.
Kötelezettségek nélkül
A nők kezdték magukat kissé felszabadultabbnak érezni, sokkal több férfival kezdtek bele kötetlen beszélgetésekbe anélkül, hogy elkötelezték volna magukat. Ez nyilvánvalóan annak is betudható, hogy a helyzetből adódóan nem éreztek magukon akkora nyomást, mint korábban.
De érdemes a magyarázatok között rálelni arra a nyilvánvaló tényre is, hogy a video-chatek használatával a randevúk a virtualitást megtartva ugyan, de mégis személyesebbé váltak. A szereplők valódi arca is megmutatkozott, hiszen nem volt lehetőség másra, ez pedig növelte a bizalmat, persze nem csak a nőkben, hanem a férfiakban is. Márpedig a bizalom az egyik legelemibb faktor az online ismerkedés során.
Forrás: Financial Times via Életforma