Így kapcsoljuk be a biztonsági övet

A biztonsági övet mindig be kell kapcsolni, hiszen ez a legbiztonságosabb a kismama és a magzat számára is. Nagy pocak esetén a biztonsági öv alsó részét a has alatti résznél vezessük át, így zavarja legkevésbé a vezetést. Amíg kényelmesen beférünk a volán mögé, a kormány nem nyomja a hasunkat, és a pedálokat is elérjük, hogy biztonságban manőverezzünk, nincs akadálya az autós közlekedésnek. Kapható egyébként kismamák számára kifejlesztett övelterelő, ami a has alá vezeti az övet, és rögzíti is azt.

Kismamaként a volán mögött: előzzük meg a trombózist!

Hosszabb autóút során gyakran álljunk meg, szálljunk ki a kocsiból, sétáljunk, mozgassuk át a testünket. Ezzel serkentjük a vérkeringést a lábunkban, általa pedig csökken a trombózis veszélye. Ha nincs komolyabb betegségünk, illetve nem áll fenn egyéb korlátozó tényező, úgy mint cukorbetegség, magas vérnyomás, vagy épp a trombózisra való fokozott hajlam, az utolsó trimeszterig szinte kötetlenül mehetünk bárhova.

Ha úgy érezzük, hogy megindul a szülés, semmiképp se vezessünk be a kórházba mi magunk. Ha nincs kéznél senki, hívjunk taxit vagy mentőt, hogy bevigyen!

Utazas varandosan
Világot látni hatalmas élmény – szerencsére áldott állapotban sem kell lemondanunk róla (fotó: Pixabay/Pexels)

Egyéb óvintézkedések

  • Ha messzebbi úti célt választottunk, akkor a várandósság 36. hetéig akár repülőn is  utazhatunk, később azonban ez már nem ajánlott – ilyenkor válasszunk inkább szárazföldi közlekedési eszközt, ahol a legkisebb eséllyel lehetünk rosszul.
  • Nem árt, ha a bőröndbe nem csak ruhát és tisztálkodószereket pakolunk be, hanem a terhességi kiskönyvünket is magunkkal visszük.
  • Még elindulás előtt derítsük ki a szállásunkhoz legközelebb eső ambulancia, kórház címét, telefonszámát, hogy tudjuk, kihez fordulhatunk bármilyen probléma esetén.
  • Trópusi környezetben várandósan nem igazán ajánlott nyaralni a túl erős napsugárzás, az esetleges fertőzések miatt.
  • Érdemes elkerülni a fejlődő országokat, illetve azokat a helyeket, ahol nem megfelelőek a higiéniai viszonyok. Olyan helyre se utazzunk, ahol fokozott eséllyel kaphatunk bélfertőzést, amely növeli a kiszáradásos állapot veszélyét.

Ha pedig félsz a vezetéstől, és bátortalan vagy, akkor sem kell kétségbe esned. A félelem és szorongás ugyanis könnyen legyőzhető, csak egy kis gyakorlásra és türelemre van szükség hozzá.

1
2