A Nespresso a Magyarországon visszagyűjtött használt kávékapszulákban található kávézaccot felhasználva szépíti meg a Pannonhalmi Főapátság levendulaföldjeit. A kezdeményezés célja, hogy rávilágítson a kávékapszulák újrahasznosíthatóságának sokoldalúságára, és ösztönözze a még nagyobb arányú lakossági visszagyűjtést. Ez is érdekelhet: A kávé útja: így jut el a nyerskávé az ültetvényről a csészébe
Magyarország különösen jól teljesít a Nespresso kávékapszulák újrahasznosításában
A Nespresso több mint három évtizede dolgozik azért, hogy a körforgásos szemlélet jegyében a mindennapi működésébe integrálja a fenntarthatóságot. A vállalat üzleti tevékenysége 2017 óta karbonsemleges, és komoly erőfeszítéseket tesz azért, hogy minden csésze kávét karbonsemlegessé tegyen 2022-ben. A célok elérésében a fogyasztókra is számítanak: Magyarországon 2012 óta gyűjtik a használt kapszulákat a Boutique-okban, 2017-től pedig a vásárlók futárszolgálat segítségével is visszaküldhetik, illetve átvételi pontokon is leadhatják az összegyűjtött alumínium kapszuláikat.
2020 végére a Nespresso globális szinten elérte a 32 százalékos kávékapszula-újrahasznosítási arányt, ami 14 százalékkal magasabb a 2014-es eredményeknél. A magyar vásárlók pedig még ennél is nagyobb arányban, összesen 43 százalékban gyűjtötték vissza használt kapszuláikat a tavalyi évben. Tipp: Autókárpit és úthálózat is készül újrahasznosított szájmaszkokból
A következő oldalon mutatjuk, hogyan segítik a használt Nespresso kávékapszulák a Pannonhalmi Főapátság levendulamezőit.
Kávézaccból lesz a termesztőközeg
Az újrahasznosítás további ösztönzésére különleges együttműködésre lépett a Nespresso a Pannonhalmi Főapátsággal. A Magyarországon begyűjtött kávékapszulák feldolgozása során nyert kávézacc egy részéből a vállalat egy speciálisan erre a célra kifejlesztett termesztőközeget gyártatott, melyet a Főapátság levendulamezőin hasznosítanak a termőtalaj minőségének javítására. A hazai újrahasznosítás folyamatáról készült videót ide kattintva tudod megnézni.
A használt kávékapszulák visszagyűjtését követően a másik fontos komponens is újrahasznosul: az alumínium különböző használati tárgyak – alkatrészek, konzerv és üdítős dobozok – formájában születik újjá – de készülhet belőle például kerékpár vagy akár golyóstoll is.
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
- Erősen szeretjük a kávét, és az is kiderült, hány csészével iszunk naponta
- Legendás Bugatti inspirálta az új luxus kávéfőzőgépet
- PET-palackokból készül a Volkswagen jövőbe mutató autója, az ID.LIFE
- Ezek a szemüvegkeretek környezetbarát anyagokból készülnek
- 3 lépés, amivel a te konyhád is környezetbarátabb lehet